Op uitnodiging van mijn Deense vriend Claus Bjørn ben ik een paar dagen met hem op zeeforel gaan vissen op diverse stekken op Funen en Langeland.
We zijn de laatste jaren vaker samen op vistrips geweest, zowel op tarbot als op zeeforel, en dat bevalt wederzijds erg goed.
Zaterdag 5 oktober ben ik ’s morgens vroeg uit Brabant vertrokken naar Jutland waar hij woont.
De grenspassage Nederland-Duitsland was een eitje, de grenswachter stond iedereen door te zwaaien 👋👋
Bij de grens met Denemarken mocht ik even uitleggen wat het doel van mijn reis was.
Nadat de beambte in mijn auto had gekeken en mijn visspullen zag liggen wenste hij me een fijn verblijf met goede vangsten toe 🎣🐟🐟🐟
Hierna nog een klein uurtje rijden naar Claus Bjørn met onderweg de nodige mistbanken.
(veel witte kentekenplaten op de weg…)
Zoals altijd was het weer erg leuk om elkaar te zien en (live) te spreken.
Aangezien we het huurhuis op Langeland pas op zondag konden betrekken ben ik zaterdagmiddag op Jutland rond gaan rijden en heb onder andere Orby strand bezocht. Hier ben ik al een keer op vakantie geweest en heb daar toen wadend leuk vis gevangen, toen wel… Vandaag helaas geen beet gehad en ook geen 🐟gezien.
Daarna nog even gekeken bij Skibelund strand. Daar gingen net 2 vissers het water op, 1 met een viskayak en de andere met een bellyboot. Hun doel was platvis vangen die er volgens hun zeggen volop te vangen was. Zeeforel werd daar op die stek niet gevangen.
Zondagochtend zijn we vanuit Jutland, ieder in de eigen auto, naar Funen gereden en hebben daar een tijdje op zeeforel gevist.
Het door Claus Bjørn zelf ontworpen en gemaakte kunstaas werd met succes aan een praktijktest onderworpen.
Het was prachtig weer en de forel was snel gevonden. Nog niet de grote ketsers waar we op hoopten maar wel erg leuke sport aan de lichte spinhengels.
Ik had kort voor de vakantie een nieuwe spinhengel gekocht, speciaal voor de zeeforel.
HTO Nebula 290 cm 7-35 gram
Eigenschappen:
Snelle, strakke actie
Hoge kwaliteit carbon blank
Lichtgewicht blank
Fuji Alconite-K geleideogen (roestvrij)
Fuji VSS reelhouder
Zeer gevoelige top
Die eigenschappen kloppen helemaal, ik heb er deze trip erg veel plezier van gehad en ook nog vis mee gevangen, een blijvertje dus 😊
Na deze geslaagde eerste sessie zijn we doorgereden naar ons tijdelijk verblijf op Langeland. Aangezien het op de weg zeeeer rustig was kon ik midden op de weg even stoppen om een foto te maken van de bekende “poort van Langeland”
Maandag / dinsdag en woensdag hebben we op diverse stekken gevist op wisselende tijdstippen en met wisselende weersomstandigheden, af en toe werd er nog een forel(letje) gevangen.
Hieronder foto’s van een aantal stekken die aangedaan zijn, al dan niet met succes
Door de aanlandige wind was er op veel stekken niet te vissen vanwege het aangevoerde wier, elke keer volle bak…
Op sommige plaatsen is de schade van de najaarsstorm 2023 nog goed te zien
We hebben ook in de regen gevist, gelukkig is Claus Bjørn ook een deskundige in het stoken van de houtkachel waardoor de kleding na een paar uur weer droog was en de temperatuur in het huis zo hoog was dat de deur open moest 🥵🥵
Dat Claus Bjørn niet alleen een hele goede visser is maar ook nog een geweldige kok 🧑🍳 heb ik deze dagen ook weer mogen ervaren, hij kijkt dan ook niet op een onsje meer als het om lekker vlees gaat 😍
Als je over Langeland rijdt is het verstandig om niet te hard te rijden, zeker in deze tijd kom je grote groepen reewild tegen 🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌🦌
Al met al was het een erg leuke vistrip, we hebben veel gevist, gelachen, gegeten en gedronken maar vooral hebben we het alletwee enorm naar onze zin gehad.
Voor volgend jaar staat er alweer een trip gepland 😊
Groeten,
Kees en Claus-Bjorn
Blijf op de hoogte en like ook onze facebook pagina
Fishguppy > oktober 10, 2024
Nou Kees, ik vind het weer een dijk van een verslag, met leuke ins en outs, wat het Zefo vissen betreft en ik kan en mag denk wel zeggen, dat jullie de vis wel weten te vinden in een periode van het najaar waar menig visser, alleen ondermaatse Zefo weet te vinden en vangen. Chapeau vriend en weer bedankt voor deze aanwinst voor de rubriek, Vissen in Denemarken.
Grtjes Peter
Geert Andrik > oktober 10, 2024
Prachtig verslag Kees van een mooie vistrap!
Jos verweij > oktober 10, 2024
Leuk verslag Kees je hebt het duidelijk wel naar je zin
John Beuwer > oktober 10, 2024
.mooi verslag Kees het blijft toch een prachtig eiland !!
ies > oktober 10, 2024
Inderdaad een genot om zo”n mooi geïllustreerd verslag voor geschoteld te krijgen.
Groetjes ies
Paul de Zwaan > oktober 11, 2024
Mooi verslag Kees , jij weer ze wel te vinden zo te zien.
Nico > oktober 11, 2024
Hoi Kees. Alle eerst wat een prachtige omgeving daar en toch nog lekker wat gevangen. En met een zeer leuk verslag er bij.
Groetjes De Zeehondentemmer
Henry > oktober 11, 2024
Hey Kees,
Een prachtig verslag vergezeld van heel mooie foto’s. Ik heb al meer gezegd, Denemarken is een prachtig land waar je ook zonder een emmer vis te vangen heerlijk kunt genieten. Veel water, ’s avonds met je maatje genieten bij ’n brandende kachel en als die dan ook nog ’n bietje als chef-kok zorgt voor d’n inwendige mens dan kan het gewoon niet meer stuk. Ben benieuwd naar je verslag van je volgende visserij.
Groetjes, Henry
Rico > oktober 11, 2024
Hoi Kees,
Ik kom al sinds 2000 op Funen om te vliegvissen op zeeforel. Mooie vangsten gehad en ook mindere jaren uiteraard. Mijn vaste vismaat heeft net 2 weken een groep vliegvissers gegidsd. De vangsten waren op zich goed, maar wel heel veel klein spul. Ik vind het sinds vorig jaar weer erg leuk om met de zeehengels op platvis te vissen. Er is geen aas te krijgen en ze zeggen dat het water nog te warm is, dus de vangsten zijn war minder, maar wat is en blijft het een geweldig land! Mooi verslag Kees.
joeri-Team Somnium > oktober 15, 2024
Hey Kees,
Weer een mooi verslag met veel foto’s. Die sessies op zeeforel die ik met jouw enkele keren gedaan heb op Langeland en waarbij we telkens op 998 (toch een beetje reserve incalculeren hé) keren ingooien stopten, ben ik nog niet vergeten.
ps. In Denemarken rijden precies wel heel veel auto’s met gepersonaliseerde kentekens rond met de naam ‘Duitser’ erop.
Groeten, Joeri (Team Somnium)
Peter Gerits > oktober 18, 2024
Hoi Kees.
Fijn om weer eens van je te horen via dit prachtig gedetailleerd verslag.
Groeten, ook aan Ingrid.
Peter