Hallo Fishguppyers,
Dat was me het avondje wel. Eerst een midweek vakantie naar de Flevo, dat viel veel beter uit dan verwacht. Sja, en vakantie en niet vissen? Dat is raar. Zaterdagavond 19.00 uur HW, ideaal. Joas geappt en die had reuze veel zin om mee te gaan. Ja, dat talent moet nog wel het een en ander leren, maar ik weet zeker dat we daar meer van gaan horen. Dus wij om 16.00 uur bij Wout, en zo konden we nog lekker met licht alles installeren.
Benieuwd of er nog wat tong voor ons overgebleven is na Hugo zijn sessie, en of we wat wijting konden vangen, want die had Joas nog nooit gezien. Dus goed… 17.00 uur waren we de eerste lijnen aan het nat maken en kon het bal beginnen. In het begin liepen we wat te klooien met lijnen in de knoop zeg maar, maar toen ging het allemaal van een leien dakje. We zaten gelijk in de vis, maar wel bot: grote bot, middel bot, kleine bot.
Totdat… een flinke dreun op mijn hengel, en een pracht zeebaars was na een potje worstelen om binnen te krijgen voor deze munneer. Blij blij blij, hier komen we voor.
18.45 uur, kwartier voor hoog water… het werd stil, mooi tijd om even wat te eten. Nou, dat duurde niet lang, want de wijting werd wakker. En hoe… de een na de ander. Toen Joas: “Dit is een rare.” Klopt Joas, dat is geen wijting maar een steenbolk.
Tussendoor meldde zich ook nog een mooie tong van 35 cm. Ook helemaal blij mee.
Nou, dat wijtingbal duurde precies 2 uur, om 21.00 uur was het ineens helemaal over. Nog een mooie tong van 31 cm kwam door de bocht, en ook Joas had een net maatse gevangen.
Hoeveel wijtingen en steenbolken we samen hadden weet ik niet, maar ik schat dat het er toch wel 30 geweest zijn. En daar zaten ook mooie 30+ bij. Botten, sja, John was er niet bij, anders had ik het precies geweten. Joas was de tel ook allang kwijt, maar dat waren er ook wel 20 met z’n beiden.
Dit was dus een avondje waar je U tegen zegt. Vis, heel veel vis vangen. Joas had een geweldige avond, 2 nieuwe soorten erbij op zijn lijstje en gewoon net zoveel vis vangen als ik, he. Daar word je toch helemaal gelukkig van? Een jongen van 13 jaar oud en voor de 2e keer aan het zoute water. En dan ook nog 2 mooie tongen en een zeebaars. Noem het maar gewoon een avond met een gouden randje.
Mensen, ga vissen, voordat het op werken gaat lijken. Het is nu genieten.
Met visvriendelijke groet,
Eldert en Joas
Blijf op de hoogte en like ook onze facebook pagina
Leen > november 1, 2026
Hoi eldert
Dat is een leuk partijtje vis
Het is op dit moment overal raak
Volop wijting en er worden ook nog leuke tongen gevangen
Genoeg vis voor de pan
Volgende week ga ik mijn geluk weer eens beproeven
Groet.leen
Paul > november 1, 2026
Hi Eldert & Joas, bedankt voor dit mooie verslag. Een mooie variatie aan vis zo weet je nooit wat de volgende is! Groeten, Paul
Hugo > november 1, 2026
Hoi Eldert & Joas,
Dit zijn de sessies waar je het meest van geniet, veel aanbeten met een mooie portie vis. Nu de wintervis is gearriveerd is het werkendag bij hoog. Met de botten en de tongen erbij word de onderarm en schouder mooi belast. Leuk dat zo’n jonge gast ook geïnteresseerd is in ons hobby. Mooie sessie gevist mannen, hop naar de volgende zou ik zeggen.
Groetjes Hugo
Joas > november 1, 2026
Ik vond het een super leuke avond ik heb er echt van genoten en ook nog weer 2 extra vissen toegevoegd aan mijn lijstje ik heb al zin in de volgende keer
Groetjes joas
Eldert > november 1, 2026
Ik ook Joas.
Alleen jammer va die laatste draai he . De k dat het een grote tong is geweest die het van jou gewonnen heeft. Maar die pakken we volgende keer wel terug .
Gino > november 1, 2026
Hoi Eldert en Joas,
Jullie hebben echt een leuke avond gehad daar ben ik zeker van en wat een variatie aan vis.
Eldert mooi fat je zo een jonge ketel mee naar de waterkant neemt om mee te genieten van onze mooie hobby, prima man.
Ja een flinke tong durft wel eens wegduiken en ben je hem soms kwijt wat altijd jammer is.
Succes bij de volgende
Grtjs Gino