Home Gastvissers Henry en Jack, vissen aan ’t Scheur

Henry en Jack, vissen aan ’t Scheur

Advertenties

Beste visvrienden,

Nadat we vorige week sinds lange tijd de waterkant weer opgezocht hadden zijn we weer helemaal besmet met het visvirus. Mede door de mooie vangst maar natuurlijk ook de reuk van het zilte en het genieten van passerende schepen waren we vast besloten om zo snel mogelijk weer ’n visdagje in te plannen.Maandag 28 april, om 10.15 uur laag water en net als de vorige keer een dag voor springtij en natuurlijk ook heel voornaam, prachtige weersvooruitzichten. Maandag is echter de tafeltennis dag van Sjakie en dit zou dan al de 3e keer zijn dat ie hieraan niet kon meedoen en met fietstochtjes, verjaardagen  de KBO etc. etc. heeft m’n maatje best ’n druk leventje.

Maar je moet natuurlijk keuzes maken in het leven en vissen staat bij m’n vriend op ’n hoog peil dus…..ruim ’n kwartier voor de afgesproken tijd arriveerde hij bij mijn huisadres. Het zou inderdaad een zonovergoten dag worden met weinig wind dus we hadden er allebei ontzettend veel zin in.

Onderweg, zoals altijd, meer dan genoeg gespreksstof, meestal zijn we dan ook veel te snel bij onze steeklocatie in Zierikzee. De laatste 2 weken was er weer van alles gebeurt, Trump zet met z’n
chaotische uitspraken en wetgevingen niet alleen Amerika maar heel de wereld op z’n kop en alhoewel het Pasen is gaat Vladimir onverminderd door met het bombarderen van onschuldige burgers. De paus is met Pasen helaas overleden en tijdens zijn uitvaart vierden wij met volle teugen Koningsdag. De terrasjes op de marktpleintjes veelal met mooi met oranje versierde vlaggetjes zaten overal tjokvol. Kinderen probeerden op de talrijke vrijmarkten hun nog bijna nieuwe en soms zelfs ongebruikte speelgoed voor ’n habbekrats te verkopen, maar het voornaamste is dat er overal gezelligheid heerste. Het is nu efkes wachten op de nieuwe christelijke leider en alhoewel ik katholiek ben opgevoed zie ik in plaats van hun witte rook uit deschoorsteen liever de rook uit m’n rook ton.

Ja over onze politiek ben ik natuurlijk snel uitgeluld want onze regering voert helemaal niets uit. Zeurpietertje Omtzigt heeft, net als de Paus, er de brui aan gegeven en is er eindelijk zelf van overtuigd dat ie als politieke aanvoerder ongeschikt is. Uiteraard heeft de brave borst tijdens zijn politieke carrière ook veel goede dingen gedaan waardoor zijn partij immers hoge ogen gooide bij de verkiezingen maar knopen doorhakken was niet zijn sterkste kant. Inmiddels zit heel ons land op slot, door het stikstofprobleem en de vele regeltjes en wetjes kan er niets ondernomen worden en worden eventuele oplossingen  steeds maar weer opgeschoven.

Na een voorspoedige reis arriveerden we bij onze steek locatie en toen we de dijk overklauterden zagen we dat het water ontzettend ver af was.  Heel inde verte was al iemand ook ijverig bezig om aas te steken, waarschijnlijk zagertjes. Het was even zoeken naar ’n plekje waar de pieren zaten en ook nu was moeilijk om ’n geul te spitten door het overvloedige water dat nog op het strand aanwezig was. Het zonnetje deed al goed z’n best en ondanks dat ik alleen ’n T shirt aanhad begonnen na ’n uurtje spitten de zweetdruppels al over m’n voorfront te lopen.  Na zo’n kleine 2 uurtjes fitnessgym te hebben gedaan hadden we ruim 2 kg. prachtige pieren in onze emmer en dit was ruim voldoende om er een mooie visdag van te kunnen maken, ook de man die heel ver van on stond te steken gaf er de brui aan en kwam nog efkes  ’n praatje met ons maken. Hij had ’n eigen boot, was inderdaad op jacht naar zagers, doch in de tijd dat wij 2 kg. pieren hadden gestoken had hij slecht 3 grote zagers weten te verzamelen, dit geeft aan dat het momenteel niet lonend is om zagertjes gaan te steken. Nadat we ons aas netjes hadden verpakt tuften we in ijltempo naar onze vis stek. Twee weekjes geleden hadden we leuk vis gevangen aan het Scheur dus we besloten om ook vandaag  wederom op deze plaats te gaan hengelen. Bij aankomst om 12.30 uur bleek hier niemand aanwezig te zijn dus liepen we helemaal door tot achter, het plekje dat toen bezet was door ’n andere visser. Het water stond ontzettend laag,  Sjakie kon mooi via ’n trapje de weg tussen de stenen op ’n veilige manier naar beneden bereiken en ik kon vanaf de stalen pijp ook prima gooien zonder m’n nek te breken op de gladde stenen.

Om 12.45  uur kregen onze pieren zwemles en was het wachten op wat er zou gaan gebeuren. M’n maatje viste met een lijn met afhouders en z’n andere hengel was voorzien van dwarrellijntjes. Ikzelf besloot om allebei m’n stokken te voorzien van wapperlijnen, de grote boei gaf aan dat er weinig tot geen stroming stond dus in plaats van ankerlood begonnen we beiden met druppellood van 160 gram.  Na z’n kwartiertje kreeg ik wat lichte tikjes op m’n top en nadat ik maneuvrerend op de stalen buis de lijn binnen draaidebleek de eerste vangst van vandaag  ’n krab te zijn,  hopelijk was dit geenslecht voorteken.

Ook bij m’n maatje bleken na wat lichte tikjes op de toppen de krabben onze pieren overheerlijk te vinden. En inderdaad, de familie krabbemans bleek ook te willen genieten van ’n heerlijk paasdiner en nadat we onze lijnen om de 7-8  minuten binnen draaiden waren de haken helemaal schoon gevreten. Inmiddels was het zo warm geworden dat onze T-shirts plakkerig begonnen te worden en we deze uitrokken, natuurlijk ook ’n bietje met de hoop dat als de vis onze gespierde torso’s zag deze nieuwsgierig onze kant op zouden komen zwemmen!! Om 14.45 uur kreeg ik toch eindelijk ’n aanbeet die meer beloofde dan ’n krab en jawel hoor, de eerste bot was de pineut.
Enkele minuutjes later liep ook m’n vriend voorzichtig via het trapje naar beneden en kon ook hij z’n eerste bot verzilveren.

De zon deed uitermate goed z’n best, dit was te zien aan de chocolade koeken die Sjakie bij zich had want dat bleken inmiddels cakejes te zij die overgoten waren met chocomel. Gelukkig heb ik altijd ruim voldoende ijs in mijn koelkist zitten zodat we de marsjes, voor ons oudjes ’n energiesnack, nog juist op tijd van de ondergang konden redden. Vanuit m’n ooghoek zag ik eindelijk ’n mooi buigertje op de top gevolgd door korte felle tikjes en kon ik een baars van net over de 30cm. op de kade takelen.

Inmiddels was het ook bijna 16.00 uur en begon er met het opkomend water eindelijk wat stroming in het water te komen, uiteindelijk zou er vandaag ’n redelijke stroming moeten zijn, volgens de getijdetabel was het de dinsdag immers springtij. Om te voorkomen dat onze lijnen in elkaar zouden komen te zitten vervingen we het druppel door ankerlood en terwijl we hiermee bezig waren takelde m’n maatje z’n 2e bot op het droge. Terwijl ik met  ’n sierlijke zwaai m’n ankerlood te water liet kreeg ik op m’n andere hengel een flinke doorbuiger gevolgd door stevige natikken. Razendsnel liep ik over de stalen buis richting het water om deze prachtige aanbeet te kunnen verzilveren was het ook nodig om vanaf de buis op de keien te springen. Het was flink draaien om de vis niet de kans te geven dat ie zich vast kon gaan zetten op de keienbodem doch mijn inspanning hiervoor werd beloond door ’n mooie zeebaars die na meting net 43 cm. bleek te zijn.
Nu er stroming was kregen we ook met regelmaat tikken op de toppen en dat zorgde uiteraard meteen voor een optimaal humeur. De zon bleef onverbiddelijk schijnen en het was zeker niet overbodige luxe om onze witte knoken te voorzien van de nodige klodders zonnebrand. Ook mijn licht kalend kruintje gaf aan dat je er ongeveer ’n ei op zou kunnen bakken. Op zich is het geen probleem dat je daar wat kaal wordt en misschien nog ooit handig om daar met dubbelzijdige plakband ’n zwaailicht op te plakken zodat je wat veiliger kan fietsen, nu was het echter broodnodig om ook dit in te vetten, bij thuiskomst dus meteen ’n petje bij m’n hengelspullen doen. M’n maatje had ondertussen al ’n viertal botten in z’n emmer zitten en ook al waren ze niet vet, hij was er blij mee.

Met ’n koele pint en ’n boterhammetje met spek was het toch weer optimaal genieten van de voorbijvarende schepen en zeker ook nu we met regelmaat ’n visje op het droge konden takelen. De kleintjes mochten uiteraard terug naar hun mama en toen ik  tegen 17.30 uur weer ’n tikje kreeg dat er niet hoopvol uit zag bleek dit warempel een schar te zijn.

Terwijl we hier ’n plaatje van maakten kreeg Sjakie ook ’n mooie beet en ving hij de grootste bot tot heden.

Helaas zagen we tot onze verbijstering dat ook de stroming al weer af begon te nemen, eigenlijk onbegrijpelijk ’n dag voor springtij. Met het beetje wind in de rug konden we verre worpen maken maar zowel ver als dichtbij, het leek erop dat de vis totaal was verdwenen. Ook de aanbeten werden nu aanzienlijk minder en het leek erop dat er wederom ’n krabinvasie aangekomen was. In plaats van de gewone krab takelde ik ook een wolhandkrab op het droge dus blijkbaar had de familie krabbemans vrienden uitgenodigd voor het paasdiner.
Inmiddels was het 19.30 uur en hadden we hoop dat in de schemer de vangst wel weer wat aan zou trekken doch niets was minder waar. Vanaf 19.30 uur tot 20.30 uur was het alleen maar
krabben voeren die om de 10 minuten de haken volledig kaal hadden. We zagen onze aasvoorraad zienderogen slinken doch zonder vis op het droge te krijgen. Om 20.45 uur besloten we om onze spullen op te gaan ruimen zodat we dit nog zonder lampjes konden doen. Al met al konden we ondanks de vele krabben en het ontbreken van de nodige stroming terugzien op ’n mooie visdag. M’n maatje had ’n zestal botten om er een van z’n smakelijke visgerechten van te kunnen maken terwijl ik voor het thuisfront ’n mooi baars en ’n schar had die in de pan mochten zwemmen. Ook het prachtige weer had natuurlijk gezorgd dat we er ’n onvergetelijke dag van konden maken.Nadat we na de avondwandeling met onze hengelspullen hadden ingeladen tuften we goedgemutst en tevreden huiswaarts.Helaas bleek er in de nabijheid van de Beneluxe tunnel een wegomleiding maar nadat we  via het navigatiesysteem verschillende stukken van het centrum van Vlaardingen bezichtigd hadden kwamen we na ’n kwartiertje gelukkig toch weer op de goede route richting huiswaarts.Om 23.00 uur arriveerden we moe maar voldaan weer in Eersel Beste vrienden, hopelijk blijven de warme temperaturen aanhouden zodat we
ook spoedig de tong  kunnen vangen.Groetjes, Henry

Blijf op de hoogte en like ook onze facebook pagina

14 reacties

  1. Fishguppy > mei 1, 2025

    Antwoord

    Henry, wat een verslag weer, jammer dat de tekst weer zo raar staat, denk toch dat het aan je schrijf stijl ligt, maar eigenlijk raar, dat was nooit zo, maar je moet zo veel mogelijk de zinnen op 1 regel proberen te zetten, misschien als ik meer tijd heb, dat ik wel even de tekst aanpas, vind het toch zonde, leest minder lekker.
    De vangsten waren niet zoals de vorige maal, maar deze keer wel een mooie net maatse baars voor de oven.
    Mooie botten en je gestel moet goed zijn om die te kunnen eten en dat blijkt wel aan onze jonge god van 83 en dik op weg naar de 84, chapeau!
    Maar alleen van die mooie dikke schar begrijp ik niet, volgens mij haalt hij gemakkelijk dik 30 cm en geen foto op de meetlat, eeuwig zonde!
    Mannen, ik ben stik jaloers op jullie, dat jullie zo kunnen vissen!
    Groetjes Peter

  2. ies > mei 1, 2025

    Antwoord

    Heren van het goede leven, wat een fantastische dag was het weer voor jullie aan de waterkant. Het veranderende klimaat heeft toch schaarse momenten van genot want terwijl in andere delen van de wereld de huizen wegspoelen hebben wij het geluk van schitterend terras en visweer. de vis vangst kan uiteraard niet altijd optimaal zijn maar zo’n mooi baars en schar en de mooie botten van Sjaak maken een hoop goed. Heren eet smakelijk en op naar het volgende verhaal zou ik zo zeggen, want dat blijft ook genieten.
    Groetjes ies

  3. Martijn Boone > mei 1, 2025

    Antwoord

    Goeiemorgen Heren vissers, dat ziet er weer geweldig uit zeg!! Wat een geweldig jaloers makend vangstbericht heb je hier weer weg gezet! Volgens mij herken ik wel waar jullie gevist hebben. Lol. Lekker genoten van het fantastische weer op een fantastische locatie! Een voordeel vind ik wel dat je hier van de scheepvaart totaal geen last hebt. Boten komen niet dichtbij, dit verklaard waarschijnlijk ook het ondiepe(re) water. Toch lekker jullie visje gevangen, met als kers op de taart een maatse baars. Laat het smaken he want dit is toch wel, samen met de tong, het lekkerste visje om te eten vind ik! Goed gedaan mannen, op naar de volgende! Groetjes Martijn

  4. Nico > mei 1, 2025

    Antwoord

    Hoi Henry en Jackie. Alle eerst weer een prachtig verslag om dit te lezen. En dan
    met mooie foto’s er bij van Jullie en de vis er op. Lekker om met dit weer aan de waterkant nu te staan en eerst ook nog het aas gestoken. Laat aan die kant de Bot en Zeebaars maar smaken. En op naar de volgende sessie dan alweer.

    Groetjes Nico..

  5. Eldert > mei 1, 2025

    Antwoord

    Ha mannen van het goede leven , wat een geweldig verslag weer. Mooie baars en mooie schar op een mooie locatie. Das wel de moeite waard om Eersel voor een dagje achter je te laten. En wat kan je nu met dit weer beter doen als vissen? Ik weet het niet . Zaterdag ga ik zelf Zeeland weer opzoeken , lekker weer een dagje met de club naar Zoutelande. Wat de vangst gaat worden weet ik niet, en dat is maar goed ook . Maar ik hoorde dat de eerste haaien ook al zijn gevangen . Dus ik verwacht een mengelmoes van zomer en wintervis. Verslag gaat sowieso komen ook al vang ik geen staart.
    Groet Eldert

  6. Eldert > mei 1, 2025

    Antwoord

    @ martijn …. ook daar moet je altijd op je hoede zijn. Ik heb het al 2 x mee gemaakt dat een boot de verkeerde kant van de boei pakte . Waarschijnlijk alleen om vissers te pesten maar dat werd niet vermeld .

  7. Stefan > mei 1, 2025

    Antwoord

    Hoi Jack en Henry, jullie hebben er weer een mooie dag van gemaakt. Jammer van de grote hoeveelheid aanwezige krabben waardoor de vis wat minder kans kreeg om.jullie te ontmoeten, maar gelukkig is het toch een aantal gelukt…
    Laat ze smaken en hopelijk kunnen jullie binnenkort weer en dan met de 1e tong(en) er bij.
    Alvast succes,
    Stefan

  8. Jack jozen > mei 1, 2025

    Antwoord

    Geachte Vissers .
    Jullie hebben net het verslag gelezen van mijn maatje Henry ,,wat valt er voor mij daar nog wat aan toe te voegen .Alleen nog dat mijn dag begint in Veldhoven dan naar Eersel,dan kan ik in de auto de radio wel af zteen want daar begint het verslag Ha Ha.
    Groetjes Jack.

  9. Nico > mei 1, 2025

    Antwoord

    Hoi Peter Alle eerst weer een compliment aan je geven omtrent de tekst weer aangepast bij het verslag van Henry top man.

    Groetjes Nico.

  10. Peter > mei 1, 2025

    Antwoord

    Dank je Nico!
    Grtjes Peter

  11. Henry > mei 1, 2025

    Antwoord

    Hoi Peter,
    Ook van mijn kant natuur Kei bedankt dat je de tekst aan kon passen zodat alles gemakkelijker te lezen is👍Ik begrijp zelf niet hoe dit kan, thuis staat alles zowel als ik het in word of via de mail typ alles netjes😰Eldert het klopt helemaal dat je op deze stek kans loopt dat je lijnen kapot gevaren wordt door schippers. Ook bij ons flikte lang geleden dit de kapitein van sleepboot de Rotterdam die plotsklaps van koers veranderde en inderdaad tussen de boei en de kant door ging😱Ook vernamen wij de vorige keer dat je kans loopt op ‘n prent als je de auto bij een van de bedrijven op de parkeerplaats zet,,dit is natuurlijk privé terrein, wij doen dit echter al vele jaren en tot heden nog steeds zonder prent👍
    Groetjes,Henry

  12. Peter > mei 1, 2025

    Antwoord

    Henry graag gedaan, ik had wat tijd over ik kan alleen maar bedenken dat je niet het volledig brede schrijfvlak van je mail of word niet benut.

    Ook ik heb het diverse malen meegemaakt dat mijn lijnen werden afgevallen daar, was een onderzoekboot, die iets zocht onder de kant.
    Grtjes Peter

  13. Leen > mei 1, 2025

    Antwoord

    Hoi Henry en Jack
    Dit is weer een mooi verslag
    Lekker weer
    Mooi uitzicht
    En zo nu en dan een visje
    Ik was toevallig vandaag nog effe bij t scheur wezen kijken
    Het was niet best vandaag hoorde ik van 2vissers
    Hadden een enkel klein platvissen gevangen
    Maar ook die genoten van het mooie weer en het uitzicht
    Groetjes,leen

  14. Kenneth > mei 1, 2025

    Antwoord

    Hallo Henry en Jack.
    Wat een leuk verslag voorzien van een beetje privé en wat politiek. En natuurlijk de visvangsten. Jullie hebben mooie botten, schar en een maatse zeebaars gevangen. Petje af hoor krasse knarren eerst pieren steken dan een rit naar de Waterweg, en dan uren vissen. Ik doe het jullie niet na.
    Groetjes, Kenneth.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *