Beste vissers en lezers, afgelopen donderdagavond stond er een tongsessie gepland, samen met een van onze sponsoren, Jordi de Laat. We hadden eerst voor vrijdagavond afgesproken, maar gezien de voorspelde buien, voor vrijdag, leek vanavond de beste kans, om gezellig en relaxt een lijntje nat te maken. Ik ben opgehaald door Jordi en we missen juist, het schutten met de Marie Louise, omdat de sluis wachter, niet kon wachten, ook al had ik hem gebeld, dus maar een klein half uur uitstel. We besluiten om het op een vertrouwde stek te proberen en we gaan voor anker op een 17,5 meter.
Om 8 uur liggen alle hengels erin en ik zie al gauw tikjes op 2 hengels en dat brengt 2 tongetjes, juist aan de maat.
Jordi had ook op beide hengel een tik gezien en de eerste brengt een bot en zijn 2e gelijk een dikke tong van 35cm, dat is pas een start voor Jordi!
Hij is er dan ook erg blij mee, meteen zo’n mooie. We vangen nog enkele ondermaatse exemplaren en dan vinden we het tijd, om naar het ondiepere te gaan en we ankeren op een talud, van 5 naar 13 meter en we zitten juist rond de kentering en het is wachten tot de boot goed op de stroming gaat liggen en dat duurt even, maar na half 11, komt de stroming er goed in en al snel, staan de hengels te klapperen en het is een tongenfeest, maar helaas vele ondermaatse, maar ook mooie erbij, we zetten de camera op een laag pitje en maken maar beperkt foto’s, anders kost het teveel tijd en tijd is tong!
Jordi heeft het net als ik, reuze naar zijn zin en hij blijft maar zeggen, dat ik dit mee mag maken, ongelooflijk! Hij heeft geen tijd om erover na te denken, want zijn beide hengels krijgen zo’n ongelooflijke tongenklap, dat het niet meer normaal is! Eerst vangt hij er een van rond de 35 en de 2e is zo groot en zo dik, wauw!
Tja, dat is algemeen bekend, ik ben niet voor niks fishguppy, ik vang de kleintjes, he?
Dit is genieten, daar doe ik het voor! Maar inmiddels slaat de vermoeidheid toe en ook bij Jordi komt de slaap opzetten na 12 uur, hij was deze ochtend al erg vroeg in de weer, met zijn eigen bedrijf JDL machines Goirle
We besluiten het nog een half uurtje vol te houden, het gaat ook zo lekker en de tongen vliegen binnenboord, vooral bij Jordi.
Ik moet het doen met ondermaatse.
Dan is het half 1 en we werpen voor het laatst in en beginnen de boot alvast een beetje te poetsen. Ik vang aan de laatste hengel toch nog een doublet, met een hele mooie erbij en een ondermaatse.
We hebben dan een mooi emmertje vis, er zitten er 18 maatse in.
Jordi vangt de laatste aan de maat en dan hebben we er 19.
Om goed kwart voor 1 gaat het gas erop en gebruik ik natuurlijk mijn fantastische lamp van www.mtb-led.com die wel een verstraler lijkt!
Het is maar een paar km varen en de sluiswachter is snel paraat en we zitten snel in de auto en hebben het erover om binnenkort iets voor de actiefste schrijvers te doen en inmiddels is dit al rond in overleg met een andere sponsor en de mails zijn verstuurd!
Jordi was vandaag de absolute kanjerkoning, echt verdiend! Ik ben zo blij voor hem, zoals ik iedere keer blij ben, voor mijn gasten, als zij de grootste of de meeste vangen! O ja, de grootste van Jordi was 42 cm, wat eigenlijk nog een beetje tegenviel, hij leek zo groot!
Groetjes Peter
Blijf op de hoogte en like ook onze facebook pagina
Jordi > juli 25, 2015
Het was in een woord fantastisch!
En wat een mooie vissen heeft Peter me al laten vangen.
Hoop dat de opkomst mooi is met de sponsortocht.
Want dit verdiend zowel Peter als de fanatieke schrijvers.
Groeten Jordi
Nico > juli 25, 2015
Hallo Peter en Jordy. Wat een grote tongen hebben jullie beide naar boven gehaald.Daar ga je ook uiteindelijk voor weg niet dan.En met prachtige foto”s er weer bij mooi man.
Zo te zien doen die af houders het ook goed vanaf het bootje.
Groetjes De Zeehondetemmer.
Luc > juli 26, 2015
Hey Peter en Jordy,
Mooie lappen hoor. Fantastisch gedaan weer.En Jordy je kijkt wel erg gelukkig, en terecht.
Groeten,
Luc
Alain Tulleneers > juli 26, 2015
Ja Jordy met zo’n tongenmepper als Peter op pad en de medewerking van de weergoden en zeekoning Neptunus kon het niet stuk.
Als ge zo’n visserij kunt delen met kameraad(en)is dat gewoon een feest.
Groetjes en misschien tot 8 augustus.
Alain
ron tak > juli 27, 2015
dat zijn mooie lappen.dat kan leuk worden op 8 augustus. gr ron
strandjutter > juli 28, 2015
Prachtig :Peter en Jordy.
dit zijn mooi vangsten die groten die moet ik ook een keer vangen voor de pan ik wens je veel geluk met de volgende ronde als het zo ver is gaan we ook een keer uit als alles mee zit .
afzender Jan.
strandjutter > juli 28, 2015
Prachtig :Peter en Jordy.
dit zijn mooi vangsten die groten die moet ik ook een keer vangen voor de pan ik wens je veel geluk met de volgende ronde als het zo ver is gaan we ook een keer uit als alles mee zit .
afzender Jan.
jack > juli 29, 2015
super wat een tongen het lijken wel koeien vlaaien dan hebben jullie toch wel een geweldige avond gehad die peter weet de stekjes wel gr jack
Frank > augustus 3, 2015
Hoi Peter en Jordi,
Mooi vangsten,en flinke lappen,toppi.
Toch een goeie schippper die PeterðŸ‘.
gr Frank